II. Zimní sportovní hry

Všichni malí sportovci poctivě trénovali na zimní olympiádu. A nepřejícné počasí, kvůli kterému jsme ji museli odložit o týden, nám čas téninku prodloužilo…
Ani nedostatek sněhu nebyl překážkou. A tak mohli naši dva malí sportovci zahájit olympiádu přinesením ohně z hory“ Olymp“, ve kterou se dvakrát za rok v době konání sportovních her promění náš sáňkovací svah. Tento rok jsme přivítali také sportovní výpravu ze „sousední země“, děti z Mateřské školy Jenštejn a slavnostního úvodního ceremoniálu se zúčastnil také náš pan starosta.
Po jeho úvodním projevu ke sportovcům a po vysvětlení pravidel od „rozhodčích“ , se děti s nadšením rozutekly po zahradě a vrhaly se do jednotlivých disciplín. Aby mohly získat diplom, musely splnit všech 7 disciplín.
Projet se v jamajském dvojbobu, koulet obří sněhovou kouli, zahrát si hokej, ukázat své síly v biatlonu, vyzkoušet si psí spřežení, skákat před lyží a sjet si obří slalom.
Protože všichni chrabře bojovali, ze slavnostního závěrečného ceremoniálu si odnášeli diplom a hned dvě medaile! Tu pravou k vystavení a tu druhou, z čokolády, vyčerpáni sportovním úsilím, hned snědli.

P.S.
Kvůli dopingu nebyl nikdo vyloučen!

 

Loading...